• Stay
  • Regenerate
  • Taste
  • Work & Celebrate
  • EVENTS IN 511
  • VISIT WITHOUT LODGING
  • Shop
  • Blog
  • Contact us
Dzieje się w 511
winnica o poranku

Wino i Kuchnia, czyli filozofia winnicy Białe Skały oraz doskonałe połączenia smakowe

SCROLL
25.09.2023 - Wino i Kuchnia, czyli filozofia winnicy Białe Skały oraz doskonałe połączenia smakowe

Wino i jedzenie - to połączenie, które od wieków fascynuje koneserów smaków na całym świecie. Hotel Poziom 511 doskonale rozumie tę pasję i dba o to, by każdy gość mógł doświadczyć niezapomnianych doznań kulinarnych i winiarskich. Dziś zabierzemy Cię w podróż po historii i filozofii winnicy Białe Skały oraz pokażemy, jak nasze wino doskonale komponuje się z restauracyjnym menu.

Położenie Winnicy Białe Skały

Na terenie hotelu Poziom 511 znajduje się najpiękniej położona część Winnica Białe Skały czerpiąca wszystko, co najlepsze z miejsca, w którym się znajduje. Pozostała, znacznie większa część winnicy, zlokalizowana jest pod Zawierciem, ok. 11 km od hotelu. Winnica posiada łącznie 5 ha. Położona jest na łagodnych stokach pofałdowanego krajobrazu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, który swoimi warunkami przypomina malownicze toskańskie krajobrazy. Duże nasłonecznienie, wysokie położenie na poziomie 400-500 m n.p.m., wapienna gleba i źródlana woda z podziemnego jeziora znajdującego się pod wzgórzem pozwalają uzyskać pełne smaku winogrona, z których powstają doskonałe wina.

Filozofia produkcji wina

Winnica Białe Skały od początku stawia na naturę. Wiemy, że winorośl nie lubi pośpiechu - wymaga czasu, aby z każdym kolejnym rokiem wydawać coraz smaczniejsze owoce. Wapienne, gliniasto-piaszczyste gleby z dodatkiem iłu pozwalają nam zbierać winogrona najlepszej jakości, z których powstają nasze trunki. Dobór szczepów uzależniliśmy od jurajskiego mikroklimatu, a owoce zbieramy ręcznie. Przy winifikacji staramy się zachować naturalne wartości naszego siedliska. Wina trafiają do sprzedaży dopiero wtedy, kiedy uznamy, że są na to gotowe.

Wina w menu Restauracji 511

Wina z Winnicy Białe Skały stanowią dumę naszej oferty hotelowej. W Restauracji 511 znajdziesz szeroki wybór win, które zaspokoją gusta każdego miłośnika tego trunku. Od lekkich białych win po wytrawne wina czerwone - tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Dostępne wina

W Restauracji Poziom 511 dostępnych jest siedem rodzajów win z naszej winnicy. Nasi goście spróbować mogą Rose oraz Cortis ze szczepu Cabernet Cortis, lekkiego i uniwersalnego wina Solaris, Muscaris, a także Seyval Blanc, Chardonnay i Pinot Noir, który został nagrodzony Złotym Korkiem w prestiżowym polskim Konkursie Winiarskim Polskie Korki. Wina doskonale pasują do naszego sezonowego menu składającego się z dań przygotowywanych z lokalnych, świeżych produktów - serów, ryb, mięs, warzyw i jurajskich ziół - ale można je także zakupić w recepcji hotelu. To świetny pomysł na prezent lub pamiątkę przywiezioną z Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Pary wina i jedzenia

Nasza filozofia nie kończy się na samym winie - istotne jest także to, jak doskonale komponuje się ono z restauracyjnym menu. Nasz zespół doskonale wie, jakie dania najlepiej łączą się z poszczególnymi winami. Naszym gościom proponujemy np. lekkie Rose Cabernet Cortis z sałatkami, czerwone Cortis Cabernet Cortis z daniami mięsnymi - sezonowanym rostbefem, antrykotem lub polędwicą wołową, białe Solaris podawane z rybami, intensywne w smaku Muscaris z aromatycznymi i pikantnymi pozycjami z naszego menu, czy chociażby delikatne, czerwone Pinot Noir do dań z drobiu. Nasi kelnerzy zawsze chętnie zaproponują odpowiednie wina do wybranej potrawy.

Poznaj naszą winnicę

Winnica Białe Skały jest otwarta dla hotelowych gości - zapraszamy na degustację wina na wyłączność lub w naszym Wine Barze codziennie od 17:00, piknik z widokiem na winnicę, spacer czy wycieczkę rowerową do drugiej części winnicy w miejscowości Piecki. Prosimy o rezerwację degustacji i koszy piknikowych przed przyjazdem. Miłośników wina zapraszamy także do naszego Klubu Wina 511, który oferuje dostęp do do zamkniętych degustacji z sommelierami, kolacji, wykładów i innych wydarzeń. Każdego roku organizujemy także coroczny piknik 511 z winobraniem - tym razem spotykamy się w niedzielę 1 października 2023 r., więc warto swój kolejny pobyt w hotelu zarezerwować właśnie z uwzględnieniem tej daty.

Sprawdź nasz hotel i winnicę Białe Skały

Hotel Poziom 511 to nie tylko miejsce na nocleg, to prawdziwe doświadczenie dla miłośników wina i kulinariów. Nasza filozofia produkcji wina tworzy solidne fundamenty dla oferty winiarskiej Białych Skał, a doskonałe połączenie z lokalnymi produktami i kreatywnością kucharzy Restauracji 511 sprawiają, że nasza restauracja to miejsce, w którym warto się zatrzymać. Zapraszamy do odkrywania smaków Winnicy Białe Skały i hotelowej kuchni Poziomu 511!

ARRIVAL
26 Feb
DEPARTURE
27 Feb
ADULTS
ul. Bonerów 3342-440 Podzamcze k. Ogrodzieńca
32 746 28 00recepcja@poziom511.com
FacebookInstagram
obvio CMS solutions